top of page

ALARM SİSTEMLERİ

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Hırsız alarm sistemleri, yapıları ve yapıların çevresini hırsızlara ve diğer davetsiz misafirlere karşı korumak için tasarlanmış olan elektronik güvenlik sistemleridir.

Hırsız alarm sistemleri, siz uzaktayken evinizde, ofisinizde ya da depo vb. yerleri ve bu yerlerde bulunan değerli eşyalarınızı hırsızlara ve davetsiz misafirlere karşı korumak için tasarlanmıştır. Hırsız alarm sistemleri, yapıları ve yapıların çevresini, kapı ve pencere gibi giriş noktalarını güvence altına alarak korumaktadır. Hırsız alarm sistemleri, olağan dışı bir durum tespit ettiği anda alarm verir.

Günümüz dünyasında giderek artış gösteren hırsızlık olaylarında yaşanan tehlikeler, alarm sistemleri sayesinde en aza indirilmektedir. Özellikle hırsız kameraları, soygun oranlarında büyük bir düşüş yaşanmasını sağlamakta ve sizi olası risklerden korumaktadır. Bu kameralar ev ya da ofis ortamını, hem iç hem de dış mekan olarak koruma altına almaktadır.Hırsızlık, kaza vb. durumlarda kimlik tespitine kadar yardımcı olan kameralar, çevrenizde gelişen olaylara dahil olduğu için dış mekanda kullanıma oldukça uygundur. Benzer şekilde iç mekanlarda da kullanılabilen hırsız alarm sistemleri, gözden kaçan noktalar için detaylı bir tasarıma sahiptir. Bu sayede ev veya ofisinizde huzurlu bir ortam yaratmanızı sağlar.

YANGIN İHBAR SİSTEMLERİ

Günümüz dünyasında gelişen teknolojiyle beraber alarm sistemleri de kullanıldığı alana göre farklılaşmıştır. Ev ve ofislerin yanı sıra, artık tüm mekanlarda kullanılan güvenlik ürünleri yüksek düzeyde koruma sağlamaktadır. Sadece yangın gibi felaketlerde değil, gaz kaçağı, hırsızlık ya da su baskınları gibi durumların da önüne geçmektedir.

Alarm üzerindeki sensörlerin işlevi sistemin nerede kullanılacağını belirler. Örneğin yangın, hırsızlık, gaz kaçağı gibi durumları birbirinden ayıran sensörler vardır ve bunlar aldıkları sinyalleri alarm izleme merkezlerine ileterek sirenin çalmasını sağlar. Sinyal aynı anda merkeze gönderilirken sizi de cep telefonunuzdan haberdar edecektir. Dolayısıyla sorunun tespiti es geçilmeden farklı kaynaklar üzerinden duruma müdahale edilebilir.

İster bireysel ister kurumsal olarak tercih edebileceğiniz bu ürünler, tehdit anında harekete geçer ve acil müdahaleler için gerekli ikazlarda bulunur. Alarm sistemleri oldukça gelişmiş bir elektronik düzeneğe sahiptir. Bu sebeple kendinizi rahatlıkla emniyette hissedebilirsiniz.

Yangın alarm sistemleri, yaşanabilecek felaketlere karşı özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Küçük bir kıvılcımın bir anda büyük bir afete dönüşmesine engel olan bu cihazlar, hem maddi hem de manevi kayıpların önüne geçmektedir.

Olası yangın durumlarında yangın alarmı, dumanı anında algılamaya başlamakta ve bu sayede size gerekli ikazlarda bulunmaktadır. Bu sayede sizi herhangi bir zahmete sokmadan güvenli bir ortam oluşturmaktadır. Ayrıca sahip olduğu hassas dedektörler ile oluşan zehirli gazların solunumunu önlemektedir.

Yangınlar çok kısa sürede kontrolden çıkabilmektedir. Bu sebeple tercih edeceğiniz yangın alarm sistemleri ile hayatınızı koruma altına almanız mümkündür. Sadece yangın değil, su baskınları gibi durumlarda da kullanılabilen bu sistemler, suyun elektrikli cihazlarla teması sonucu ortaya çıkan tehlikelere engel olmaktadır.

Tüm bunlara ek olarak Xiaomi, Bosch, HomeCare, Desi ve Fibaro yangın alarm sistemleri konusunda öne çıkan markalar arasında yer almaktadır. Bu anlamda alarm sistemleri fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Evde olmadığınız durumlarda dahi müdahale imkanı sağlayan bu ürünler, minimum zarar riskini hedeflemektedir. Ayrıca panik alarmları sayesinde de aciliyet gereken durumlarda hayatta kalmanız sağlanmaktadır. Durumu kontrol altına alarak yaşanan sağlık sorunuyla başa çıkmanıza yardımcı olmaktadır.

bottom of page